Wypożyczalnia sprzętu medycznego

zobacz

Sklep z zaopatrzeniem medycznym

zobacz

Terapia tlenem


zobacz
Lampa do fototerapii, Rybnik,śląsk. Wypożyczalnia sprzętu medycznegoLampa Bilibed do fototerapii noworodków
CENA: 70zł/ doba
Specjalny kombinezon

Fototerapia - leczenie Żółtaczki Noworodkowej w Domu

 

Żółtaczka Fizjologiczna, co to takiego??

Żółtaczka noworodkowa to stosunkowo częsta przypadłość mogąca wystąpić u dziecka w pierwszych dniach po urodzeniu. Najbardziej charakterystycznym, widocznym objawem jest zażółcenie skóry i gałek ocznych. W większości przypadków żółtaczka noworodkowa jest procesem fizjologicznym (tzw. żółtaczka fizjologiczna) związanym z niedojrzałością wątroby i jej niewystarczającą zdolnością do przetworzenia bilirubiny, czyli żółtego barwnika stanowiącego produkt rozpadu czerwonych ciałek krwi. Żółtaczki fizjologicznej nie należy jednak traktować jako choroby. Według niektórych źródeł na żółtaczkę fizjologiczną zapada 40-60% dzieci urodzonych w terminie i prawie wszystkie wcześniaki. Z reguły ustępuje po około tygodniu, a u wcześniaków może trwać o tydzień dłużej. Na szczęście w większości przypadków terapia żółtaczki noworodkowej polega na bezbolesnym naświetlaniu ciała dziecka specjalnymi lampami UV.

 

Leczenie Żółtaczki - Naświetlanie lampą

Współcześnie podstawową metodą leczenia hiperbilirubinemii występującej u noworodków wkrótce po urodzeniu jest fototerapia przy użyciu lamp emitujących światło niebieskie o długości fali ok. 425-490 nm. Zazwyczaj przyczynia się ono skutecznie do rozkładu nadmiaru bilirubiny (żółtego barwnika) odpowiedzialnej za zmianę koloru ciała i oczu dziecka. Do niedawna wykorzystywano jedynie lampy emitujące światło ultrafioletowe (UV). Dziś korzysta się również z technologii opartej o światło wytwarzane przez diody LED. Jednak opinie o skuteczności lamp LED są niejednoznaczne. Metoda leczenia niebieskim światłem UV jest od lat sprawdzoną metodą terapeutyczną, dającą zazwyczaj w postępie najdalej kilku dni poprawę stanu zdrowia dziecka. Często pobyt szpitalny mamy i malucha związany z urodzinami przedłuża w związku pojawiającą się żółtaczką i dziecko przechodzi terapię świetlną już na oddziale. O ile nie ma dodatkowych okoliczności zdrowotnych wywołujących żółtaczkę jest to jedyna, ale za to niezwykle skuteczna metoda stosowana w jej leczeniu. W zależności od stanu zdrowia dziecka lekarz może zalecić sesje naświetleniowe trwające nawet do kilku dni. Naświetlania takie mogą się odbywać z przerwami lub w systemie ciągłym, gdzie przerwy determinowane są jedynie karmieniem i czynnościami toaletowymi związanymi z obsługą malucha. W założeniu naświetlania powinny obejmować jak największą powierzchnię ciała.

 

Zalety fototerapii domowej

Skuteczność

Lampa BiliBed posiada potwierdzoną badaniami i wieloletnim doświadczeniem skuteczność w zwalczaniu żółtaczki u noworodków. Jest wyposażona w świetlówkę emitującą głównie światło niebieskie o długości fali 425–475 nm wpływające na rozpad bilirubiny odpowiedzialnej za żółtaczkę noworodka. Budowa lampy gwarantuje niewielką odległość źródła światła od naświetlanej skóry dziecka przyczyniającą się do wysokiej skuteczności fototerapii.

Bezpieczeństwo lampy do fototerapii

Każde nasze urządzenie posiada terminową aktualną homologację gwarantującą bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki ochronnemu kombinezonowi terapeutycznemu oczy dziecka są zabezpieczone przed działaniem światła UV- podczas pracy urządzenia nie jest konieczne stosowanie okularów ochronnych.Komfort dla opiekuna i dziecka

Każda urządzenie jest wyposażone w instrukcję obsługi, a my ze swej strony służymy radą i pomocą w zakresie użytkowania lampy. Użytkowanie lampy odbywa się w komfortowych dla dziecka i opiekuna warunkach. Maluch podczas terapii leży na wygodnej elastycznej taśmie umożliwiającej komfortowy sen i leżakowanie. Kombinezon terapeutyczny umożliwia terapię dziecka zarówno w leżeniu na wznak jak i na brzuchu, a jego mocowanie precyzuje właściwe ustawienie względem lampy. Wentylator urządzenia pracuje cicho nie zakłócając terapii umożliwiając zarówno odpoczynek jak i sen rodzica oraz dziecka. Konstrukcja i waga lampy dają możliwość swobodnego ustawiania jej praktycznie na każdym równym podłożu w domu czy np. ogrodzie. Lampa jest wyposażone w dwa liczniki określające łączny czas naświetlania- dzienny i ogólny.


Walory zdrowotne

Przeprowadzanie terapii w domu minimalizuje ryzyko zakażeń związanych z leczeniem w warunkach szpitalnych. Naświetlanie domowe eliminuje lub co najmniej zmniejsza stres u dziecka i rodziców.Przeciwwskazania fototerapii

Lampy BiliBed nie powinno się stosować wobec dzieci u których stwierdzono wrodzoną porfirię lub w przypadku występowania porfirii w wywiadzie rodzinnym. Urządzenia Bilibed nie można również stosować podczas jednoczesnego stosowania leków lub środków zwiększających wrażliwość na światło (tj. preparatów fotoalergizujących).

 

ZAPEWNIAMY DOJAZD DO KLIENTA

Posiadamy profesjonalny środek transportu. Zadzwoń: 506 156 861

Producenci

  • anmer.png
  • aston.png
  • chde.gif
  • halcamp.png
  • janpol.png
  • mfh.png
  • rehafund.png
  • timago.png
  • vermeiren.png